Sociální pracovník

Description

Úřad práce České republiky vyhlašuje výběrové řízení na obsazení služebního místa
v souladu s § 178 odst. 1 zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě, ve znění pozdějších
předpisů

ID***

Pracoviště:
Úřad práce České republiky – Krajská pobočka v Brně

Kontakt

ní pracoviště Brno-venkov, Oddělení HN, PnP a DOZP Šlapanice
Křenová 111/25, 602 00 Brno

Hlavní náplň činnosti:
- vyřizování věcí ve správním řízení, včetně dílčích částí správního řízení podle
běžných postupů (např. opatřování podkladů pro vydání rozhodnutí, jejich ověřování
a došetřování, sepisování protokolu o ústním jednání a ústním podání, jakož i o jiných
úkonech ve styku s účastníky správního řízení),
- posuzování podkladů pro správní řízení a provádění důkazů potřebných ke zjištění
stavu věci,
- provádění cíleného sociálního šetření u osob nacházejících se v nepříznivé sociální
situaci, analýz této situace a poskytování navazujícího sociálního poradenství
k jejímu řešení,
- zajišťování poradenské činnosti pro klienty v agendě hmotné nouze,
- jednání se správními orgány a jinými organizacemi v zájmu klientů.

Kvalifikační a další

požadavky

- kvalifikace dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách tj. ukončené vyšší
odborné vzdělání sociálního směru, popř. VŠ v sociální oblasti (v oborech vzdělání
zaměřených na sociální práci a sociální pedagogiku, sociální pedagogiku, sociální
a humanitární práci, sociální práci, sociální politiku, sociálně právní činnost, charitní
a sociální činnost, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku)
a současně - vzdělání stanoveného zákonem pro toto služební místo [§ 25 odst. 1
písm. e) zákona o státní službě], tj. minimálně vysokoškolské vzdělání v bakalářském
studijním programu nebo vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním
programu
- znalost práce na PC (MS Office)
- výborné komunikační schopnosti
- odpovědnost, samostatnost, flexibilita, bezúhonnost
- profesionální vystupování, psychická odolnost
- výhodou je znalost práce programů OK nouze, ArsysX
- výhodou je řidičský průkaz skupiny B – aktivní řidič/ka

Pracovní podmínky:
- platové zařazení v 11. platové třídě v souladu s platnými právními předpisy,
po zkušební době možnost přiznání osobního příplatku
- pružná pracovní doba – plný úvazek
- předpokládaný nástup – říjen/listopad 2024
- pracovní poměr na dobu určitou (zástup za dlouhodobou pracovní neschopnost
s možností prodloužení za mateřskou a rodičovskou dovolenou) se zkušební dobou
6 měsíců (určena v souladu s §178 odst. 3 zákona o státní službě, v platném znění).

Zaměstnanecké výhody:
pružnou služební dobu;
5 týdnů dovolené;
5 dnů indispozičního volna;
1 den na vyřízení osobních záležitostí;
příspěvek na stravování, tzv. stravovací paušál;
možnost odborného vzdělávání a profesního/osobního rozvoje;
odměny k životním a služebním výročím;
příspěvek na produkty spoření na stáří 270 Kč měsíčně.

V případě zájmu o uvedenou pozici zašlete prosím elektronicky motivační dopis
s uvedením názvu pozice a pracoviště, doplněný o strukturovaný životopis a kopii
dokladu o dosaženém vzdělání, nejpozději do 26. září 2024 včetně na e-mailovou adresu:
*** nebo písemně na adresu:

Úřad práce České republiky
Krajská pobočka v Brně
Polní 1011/37
659 59 Brno

Nedoložení výše požadovaných dokumentů je považováno za nesplnění požadavků.
Nesplnění požadavků může být důvodem k vyřazení z účasti na výběrovém řízení.

Summary

Salary: from 25,280 Czk/mnt.

Education: Bachelor

Benefits:

Classification:

Labor law relationship:

Updated: 2024-09-17T02:22:47.000000Z

Contact person: Info:

Similar offers